Mikulášské pondělí

Náplní práce parlamenťáků je mimo jiné také organizace tematických dnů ve škole. Prvním takovým dnem, který nový parlament pořádal, bylo Mikulášské pondělí, které se uskutečnilo 6. prosince. Žáci mohli přijít převlečeni za čerty, anděly a Mikuláše pro zpestření výuky. V tento den také obcházela školu cimbálová kapela s panem ředitelem, také převlečení do mikulášského, a tak byla mikulášská nálada ještě o to více cítit. Nevěděli jsme, kdo všechno se rozhodne patřičně obléknout. Nakonec jsme byli příjemně překvapeni, kolik žáků, ale i učitelů se do této akce zapojilo. Třídy, jejichž žáci se nejvíce účastnili, budou samozřejmě odměněny. A stejně jako ostatní se mohou těšit na další „výzvy“ pořádané žákovským parlamentem.