01.04.2012

Na chvíli hvězdami

Na pátek 30. března celá třída 7. B jen tak nezapomene. Měla totiž příležitost si vyzkoušet, jaké to je být na okamžik hvězdou. Naskytla se jí možnost zúčastnit se natáčení pořadu Záhady Toma Wizarda.
Jde o vlastivědný pořad pro mládež, ve kterém Tom Wizard alias Honza Vrabec odkrývá tajemství a záhady naší minulosti. Každý týden se vydává po stopách starých příběhů a ukazuje divákům, že české dějiny nejsou nudné. A jak probíhal náš velký den? Na devátou hodinu jsme se vypravili ze školy ke kostelu sv. archanděla Michaela ve Starém Městě, kde se měl natáčet další díl pořadu s názvem Tajemství velkomoravského kostela aneb Není cihla jako cihla. Něco málo po deváté dorazilo bílé auto s logem České televize. Postupně k nám docházel kameraman, režisér, scénárista či hlavní postava Honza a přátelsky nás už zdáli zdravili. Pak nastala chvíle postavení se před kameru. Pan režisér každému určil přesné místo a daný obraz se dvakrát zkusil. A už se jelo naostro - kamera, akce, jedem. Tváře všech dětí byly zaujaté, napjaté, zda dělají vše správně. Pro všechny případy jsme tuto scénu natočili několikrát. Dokonce přišla řada na paní učitelku, která si též zkusila, jaké to je mluvit před kamerou a udržet kamennou tvář. Což jí moc nešlo, ale nakonec jsme snad zvládli vše tak, jak si celý štáb představoval. Poslední scénkou bylo poděkování, následný odchod a závěrečné mávání. Ozvalo se STOP a tím skončila naše hvězdná kariéra. Celá hodina natáčení byla báječná a uvolněná, štáb byl příjemný a vstřícný, ve volných chvílích se Honza postaral o dějepisnou exkurzi do naší historie, vyprávěl tak poutavě a zábavně, že děti nemohly udržet smích. Díky této atmosféře jsme si natáčení naprosto užili. Nakonec jsme všichni odcházeli s podpisem i s věnováním. Celý den bylo tématem číslo 1 natáčení. Každý z nás si odnesl zážitek, na který jen tak nezapomeneme a budeme na tento den rádi vzpomínat. Na náš herecký talent se můžete všichni podívat ve středu 2. 5. 2012 od 17:30 hod. na ČT2 v rámci Planety YÓ.