5. A na návštěvě knihovny v Uherském Hradišti

V měsíci březnu navštívila třída 5. A hradišťskou knihovnu, která sloužila dříve jako židovská synagoga. Žáci měli možnost si prohlédnout celou budovu knihovny včetně vyhlídkové kopule. Samotná beseda na téma: "Nejoblíbenější knihy" spisovatelů Davida Walliamse, Roalda Dahla a Eoina Colfera byla velmi zajímavě prezentována. Jsou to všechno knihy, které naši ,,páťáci“ rádi čtou a baví je. Tak například Babička drsňačka, Sliz, Něfo, Karlík a továrna na čokoládu (David Walliams), Matylda, Čarodějnice (Roald Dahl). Byli jsme také svědky poutavého scénického čtení knihy Legenda o pistolnici Murphyové od Eoina Colfera v podání dvou velmi šikovných paní knihovnic. Do školy jsme se vraceli s odhodláním si knihy, které nás zaujaly, vypůjčit, přečíst a obohatit tak naši četbu a čtenářské deníky o nové tituly.