20.09.2016

Návštěva Archeoskanzenu Modrá a Živé vody

V úterý 20. září se žáci sedmého ročníku vydali na historicko-přírodovědnou exkurzi do Archeoskanzenu Modrá a sousední Živé vody. Cesta pěšky po cyklostezce nám rychle uběhla a před devátou hodinou jsme byli v cíli naší cesty. V archeologickém skanzenu jsme nejdříve navštívili strážní věž u vchodu do areálu, dále pekárnu s ochutnávkou velkomoravských placek, prohlédli jsme si studnu, zemnice, rotundu, knížecí palác i školu. V té nás uvítal průvodce v kostýmu mnicha a rozšířil naše znalosti o křesťanství na Velké Moravě. Skanzenem nás prováděl i známý archeolog docent Luděk Galuška, který nám poutavě přiblížil život starých Slovanů. Měli jsme možnost vyzkoušet si svou šikovnost ve střelbě z luku, zajímavá pro nás byla i volně pobíhající domácí zvířata. V areálu Živá voda jsme absolvovali výukový program a zhlédli nejrůznější druhy ryb. Nejvíce nás zaujal osmimetrový podvodní tunel. Ryby – ať už kapři, jeseteři či vyza velká – proplouvaly kolem nás na dosah ruky. Věříme, že se exkurze všem žákům líbila a odnesli si hodně nových poznatků. Aktivita proběhla v rámci projektu Škola pohledem čápů, který je podpořený Zlínským krajem.