08.12.2018

Návštěva Městské knihovny Staré Město

V měsíci listopadu a začátkem prosince se vydali všichni žáci 6. tříd do tamější Městské knihovny, kde si vyslechli přednášku o významných moravských spisovatelích – M. Macourkovi a A. Mikulkovi. Byly jim připomenuty známé pohádky, ilustrátoři a zmíněni i další známí autoři. Ale nejen to. Zároveň odcházeli obohaceni o další nové pohádky jak od těchto autorů, tak i dalších známých z dětské literatury. Povídání o lidové a autorské pohádce bylo pro některé opakování z hodin literatury, pro jiné netradiční úvod k probíranému tématu ve škole. Po krátké přednášce následovala vlastní činnost, kdy si děti vyzkoušely, jak náročné je napsat pohádku. Rozdělily se do dvojic a jejich úkolem bylo vymyslet vlastní pohádku, která musela obsahovat zadaná slova na papíře. Některé dvojice se svými výtvory pochlubily ještě v knihovně. Návštěvu děti zakončily prohlídkou celé knihovny. Tímto děkujeme Městské knihovně Staré Město za umožnění návštěvy, přednášku, prohlídku a jejich čas.