Návštěva u Hasičského záchranného sboru ve Zlíně

V úterý 10.12. se přihlášené děti z naší školy měly možnost podívat do hasičské stanice HZS Zlín. Celou akci zaštiťovala vedoucí paní vychovatelka Blanka Lašáková, které byly k ruce paní vychovatelka Dana Fialová a paní učitelka Veronika Dohnalová. Hned po obědě se všichni přihlášení nachystali a po 12. hodině jsme už nasedali do autobusu, který nás bezpečně dovezl na místo akce. Tím byla hasičská stanice Hasičského záchranného sboru Zlín-Příluky. Tam nás již čekal pan hasič Petr Sakrajda, který se stal naším průvodcem a který se nám celou dobu s velkou trpělivostí věnoval. Nejprve promluvil o tom, jak to u profesionálních hasičů chodí, jaký je jejich denní rozvrh a poučil nás o celkové organizaci na hasičské stanici. Poté dětem předvedl různá hasičská auta a jejich vybavení, prohlédli jsme si speciální hasičské obleky a přilby, vyzkoušeli jsme vakuové lehátko sloužící k transportu zraněných a nechyběla ani zvuková ukázka poplachu či hasičské sirény. Nahlédnout jsme mohli také do prádelny, šatny hasičů, místnosti, kde se skrývá speciální stroj na čištění hadic a jako poslední byl prostor s cvičnou lezeckou stěnou. Ke konci našeho pobytu na stanici jsme byli svědky opravdového poplachu a výjezdu sloužících hasičů k úniku nebezpečné látky. Tato nečekaná událost ještě umocnila náš zážitek z celé exkurze. Domů jsme se vraceli plni dojmů a nových informací.