08.11.2012

Návštěva úřadu práce

Na přelomu října a listopadu jsme my deváťáci postupně navštívili Úřad práce v Uherském Hradišti. Tento přibližně tříhodinový program nám měl ulehčit rozhodování nad výběrem dalšího studia na střední škole nebo v učebním oboru. Nejprve nás paní Úlehlová posadila do kroužku, kde jsme se představili a pověděli si, kam bychom chtěli jít na střední školu a jaký máme prospěch. Potom jsme si společně prošli atlasy školství. Následovaly testy zájmů a testy dovedností, kde si každý zjistil, jaké povolání by mu "sedělo" a na co má. Někteří z nás byli hodně překvapeni, co jim vyšlo za možné druhy studia. V poslední části jsme si společně sdělovali svůj výsledek. Byla to zajímavá návštěva, snad nám pomůže se rozhodnout a dobře si vybrat.