14.04.2016

Návštěva z Německa

Ve středu 13. dubna měli žáci vybraných tříd jedinečnou možnost procvičit se v konverzaci v německém jazyce. Naši školu totiž navštívil Christian, devatenáctiletý student z města Tönisvorst v západním Německu. Christian přišel výborně připraven. Nejprve žákům představil Německo jako takové, podrobněji je seznámil s pěti největšími městy, ale také s památkami a zajímavostmi Německa. Popsal typická jídla, na kterých si pochutnávají naši západní sousedé. Představil nám své rodné město a seznámil žáky se systémem německého školství. Upozornil na rozdíly mezi oběma systémy, ať už se jedná o počet napsaných testů, stupnici známek nebo délku jednotlivých prázdnin. Naši žáci pak měli možnost klást Christianovi otázky. Nejprve se styděli. Postupně však posbírali odvahu a začali se Christiana ptát na nejrůznější věci. Dozvěděli se tak zajímavé informace. Ale především si v praxi vyzkoušeli konverzaci s rodilým mluvčím. Ke konci hodiny si pak zahráli hru, ve které si prověřili své znalosti německých slovíček. Christianova návštěva tak byla příjemným zpestřením hodiny.