16.06.2016

Návštěva z USA

Naši školu navštívila Linda Quinn, učitelka ze státu Vermont v USA. Žáci čtvrtých a pátých ročníků měli možnost si s Lindou popovídat a někteří si s ní dokonce podali ruku. Pro většinu žáků to bylo poprvé, kdy slyšeli opravdovou Američanku a setkali se s ní tváří v tvář. Linda nejprve dětem vyprávěla o své zemi, naučila je pár písniček, dala jim ochutnat bonbóny, které u nich ve Vermontu vyrábějí a přivezla pro ně knihy, které si mohli prohlédnout a poučit se z nich. Pro děti bylo toto setkání výzvou k ještě pilnějšímu studiu anglického jazyka. Žáci IV. B nadále pokračují v dopisování s Lindinými žáky. A kdo ví? Třeba budou mít možnost i oni cestovat a  jednou se setkají i se svými zahraničními kamarády, s nimiž si zatím jen vyměňují dopisy a drobné dárky.