13.06.2024

Oborové dny 9. ročníku pro účastníky projektu Erasmus: ZŠ Staré Město, Gymnasium Nepomucenum Rietberg (SRN), SVČ Klubko a Drosste Haus Verl (SRN)

V pondělí 10. června 2024 proběhly prezentace žáků 9. tříd v rámci oborových dnů. Prezentace byly připraveny především pro naše zahraniční partnery z Německa. Žáci touto formou seznámili německé kamarády s naší školou - jejími aktivitami, účastí v olympiádách a v různých soutěžích. Seznámili je také s naším krásným městem, které má co promlouvat do národních dějin. Němečtí žáci byli mile překvapeni, kolik památek a přírodních krás se nachází nejen v našem okolí, ale třeba i v Karpatech, na Pálavě anebo na Hané. Celým poledním programem nás doprovázel vynikající školní hudební a pěvecký sbor pod taktovkou nestárnoucího Antonína Drgáče a pana učitele Radima Snopka. Velké poděkování za pěkné prezentace a kvalitní kvízy patří žákům IX. A, IX. B, IX. C a IX. D. Díky směřuje také třídním učitelkám p. Vaňkové, p. Bednaříkové, p. Kašné a p. Slančíkové za vedení prací. Děkujeme i za pomoc s překladem našim angličtinářkám.

Pavel Turčin