Okresní kola BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

V předchozích týdnech proběhla okresní kola biologické olympiády 2022/2023, kterých jsme se již tradičně zúčastnili. Letošní téma neslo název "Bezlesí". V obou kategoriích (D ... 6. a 7. ročník, C ... 8. a 9. ročník) naši školu reprezentovali ti nejúspěšnější řešitelé ze školních kol.  Biologická olympiáda se skládá z teoretického testu, praktického laboratorního úkolu, poznávání rostlin a poznávání živočichů. Okresní kolo je ještě navíc doplněno o vstupní práci na jedno z pěti stanovených témat, jejíž zpracování je podmínkou pro účast v okresním kole. Za starší kategorii hájil barvy naší školy v okresním kole 17. dubna 2023 v prostorách ZŠ Pod Vinohrady v Uherském Brodě Ondra Novák. A jak to dopadlo?...  Ondra skončil na pěkném dvanáctém místě. Vezmeme-li v úvahu, že je žákem 9. ročníku a přednostně se v poslední době věnoval přípravě na přijímací zkoušky na SŠ, tak je to sympatické umístění. Celkem soutěžilo letos 36 žáků, z 9. ročníku jich bylo pouze osm. Mladší kategorie se sešla ve čtvrtek 30. března 2023 na Gymnáziu v Uherském Hradišti. Zde nás zastupovali žáci 7. ročníku - Klárka Hrudňáková a Radim Adamík. Ve školním kole dokázali porazit všechny své soupeře a jeli si ověřit své znalosti do okresního kola... A opět se naši mladí biologové neztratili... Dokonce musíme říci, že zazářili. Klárka se umístila na skvělém 2. místě a Radim okresní kolo biologické olympiády vyhrál!!!  To znamená, že jsme získali obě nejvyšší ocenění a přivezli do Starého města 1. a 2. místo ze 35 účastníků. Toto oběma našim žákům zaručilo postup do krajského kola, které se uskuteční v průběhu měsíce května ve zlínské ZOO. Chtěl bych všem poděkovat za skvělou reprezentaci a věřím, že i v tom krajském kole by to ještě mohlo cinknout ...