Okresní kolo BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY kategorie D

V minulém týdnu bojovali na gymnáziu v Uherském Hradišti v mladší kategorii 6. a 7. ročníku dva úspěšní řešitelé školního kola BiO - Linda Zapletalová ze 7.B a Jakub Motyčka ze 7.D. Měli sice trochu výhodu oproti mladším spolužákům, ale záludnosti zadání biologické olympiády vždy velmi dobře prověří všechny účastníky. Věděli jsme, že to rozhodně nebude lehké, proto jsme se na to připravili. Zvláště poznávání rostlin a živočichů je často tou podstatnou částí, která rozhoduje o celkovém pořadí. Nehledě na nutnou teoretickou přípravu v podobě 80-ti stránkového studijního textu, který je třeba si několikrát projít a důležité věci si také zapamatovat. Vše nakonec dopadlo skvěle... Linda si odvezla pěkné desáté místo, kdy jí právě chyběly nějaké ty "bodíky" z poznávaček. Kuba získal nádherné první místo. Součtem umístění obou našich žáků jsme obsadili fantastické 2. místo a přeskočili tak většinu základních škol a gymnázií v našem regionu. Skvělým umístěním na "bedně" si Kuba zároveň zajistil možnost postupu do krajského kola, které se bude konat ve druhé polovině května v ZOO Zlín-Lešná. Takže pro něho cesta ještě nekončí a my budeme držet pěsti ...