Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce-sklízíme úspěchy!

V úterý 23. a ve středu 24. března 2021 probíhalo na Základní škole Unesco okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. I okresní kolo probíhalo v letošním roce netradičně, formou online, a žáci se tak museli zvládnout přihlásit na dva meety. První část se skládala z gramatického testu a druhou část vedl rodilý mluvčí, ve které žáci museli obhájit konverzační dovednosti.     V první kategorii reprezentoval naši školu Marek Fikes ze 7.D a obhájil krásné a úžasné 1. místo. Bojoval mezi dalšími 18 soutěžícími a dokázal, že jeho úroveň anglického jazyka je opravdu výjimečná. V písemné části ztratil pouze 1 bod a v ústní konverzační části získal plný počet bodů. Ve druhé kategorii bylo celkem 22 soutěžících a naši školu reprezentoval Jiří Stejskal ze třídy 9.D, který se umístil na báječném 5. místě. Jirka si vedl velmi dobře a věřím, že tato zkušenost mu bude velmi přínosná k jeho budoucímu studiu na střední škole. Markovi i Jirkovi patří obrovská gratulace a poděkování za reprezentaci naší školy v okresním kole. Kluci, děkujeme a přeji vám stále stejné zapálení a nadšení při studiu anglického jazyka.