Okresní kolo olympiády z anglického jazyka - slavíme úspěch!

V úterý 13. 2. a ve středu 14. 2. 2024 se konalo okresní kolo olympiády v jazyce anglickém pro žáky základních škol. Soutěž probíhala na ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti. Všichni účastníci poměřili své dovednosti nejen v poslechovém cvičení, ale také v konverzaci na vylosované téma. Zde se hodnotila bohatost slovní zásoby, jazyková obratnost, správná výslovnost, ale i vhodné užití gramatických jevů.

Petr Kalisz ze 7. C reprezentoval naši školu v I. kategorii a z celkového počtu 24 účastníků se umístil na velmi slušném 4. místě. Zde stojí za zmínku, že mu chybělo pouze 0,5 bodu ke 3. místu.

Ve II. kategorii reprezentovala naši školu Valerie Koutníková z 9. C, která vybojovala krásné 3. místo.

Peťovi i Váji patří obrovská gratulace a poděkování za hezkou reprezentaci naší školy.