22.09.2009

Olympijský den 3. tříd

První podzimní den jsme vyrazili pěší turistikou do nedalekých Kostelan nad Moravou.
Cestou jsme si užívali jednoho z posledních slunečných dnů babího léta. Také jsme poznávali okolní přírodu. Opakovali jsme si druhy listnatých stromů, sbírali jsme přírodniny a pozorovali jsme živočichy na suchu a ve vodě. Děti si vyslechly pohádku o květině jménem čekanka. V Kostelanech nás čekalo občerstvení, zasloužená zmrzlina a nechybělo slíbené sportování na místním travnatém hřišti. Fotbal hráli chlapci i děvčata a ostatní zkoušeli ping pong, pohybové hry s míčem. Velkým lákadlem byla pro děti skluzavka a houpačky. Cestu zpět jsme si zpříjemnili zpěvem. Vrátili jsme se unavení, vyhladovělí, ale spokojení.