17.03.2016

Pan ředitel poskládal tisícího jeřába

V rámci projektu Na křídlech jeřábů, který realizuje škola pod záštitou velvyslanectví Japonska v Praze, naši páťáci v březnu vytvořili řetěz z 999 jeřábů (skládanka origami). V úterý 15. března p. ředitel  poskládal za asistence vybraných zástupců z jednotlivých tříd z ročníku posledního tisícího jeřába a společně se žáky uzavřel věnec v národních barvách. V květnu při příležitosti ukončení II. světové války zavítají zástupci velvyslanectví na naši školu, aby jim páťáci věnec odevzdali. Jeřábi pak roztáhnou pomyslná křídla a vydají se na dlouhou cestu k památníku Sadako Sasaki v Hirošimě s přáním pokoje a míru na zemi. Se skládáním panu řediteli pomáhali Eliška Vránová, Lukáš Šenkyřík a Šimon Horníček. V hodinách matematiky děti skládaly co možno největší skládanky jeřábů.  Ty, díky výbornému technickému nápadu Pavla Valenty, zdobí už dnes prostory školy.