Páťáci v Brně

Ve čtvrtek 30. září se vydali žáci pátých ročníků v rámci vlastivědy a přírodovědy na exkurzi do druhého největšího města naší republiky. Zavítali do hvězdárny na Kraví hoře, kde zhlédli program Cesta Sluneční soustavou. Oživili si znalosti o planetách a jejich měsících.     Dověděli se, jak daleko pokročila věda při objevování nových poznatků o blízkých i vzdálených planetách naší galaxie. Určitě to nebyla poslední návštěva toho zajímavého místa. Dále děti zavítaly do Moravského zemského muzea na Zelném trhu, kde si prohlédly zajímavé exponáty hornin a nerostů a dověděly se spoustu nových informací ze světa neživé přírody. Každý pozorný posluchač si po skončení exkurze odnášel domů jeden kamínek na památku. Nakonec si žáci prohlédli některé pamětihodnosti města, navštívili Starou radnici s fiálami nakřivo, brněnským drakem i kolem, zavítali na Petrov a k autobusu odcházeli poučeni a spokojeni, s hlavou plnou nových poznatků a s dárky v batůžcích pro své nejbližší. Téma Brna a navštívených míst si děti připomenou v hodinách českého jazyka, vlastivědy i přírodovědy a zpracují je také v hodinách výtvarné výchovy. Námětů k další práci mají mnoho, jistě se k nim budou rády vracet.