24.06.2018

Plavba lodí

Žáci III. C se v pátek 22. června vypravili vlakem do Veselí nad Moravou. Tam se nalodili a plavili se lodí Noe po Baťově kanále do Vnorov. Naše námořnická výprava plnila rozmanité úkoly, aby získala poklad z truhlice. Námořníci si zazpívali, ozdobili šátky, počítali peníze, vázali uzly, házeli záchranným kruhem a zkoušeli svou rychlost a obratnost. Na cestě zpět se vylodili na Hvězdárně. Mořeplavci pluli podle hvězd, a tak se dozvěděli různá tajemství vesmíru.                                          Poté již po souši vlakem docestovali do rodného města, kde námořníky očekávali jejich rodiče. Tato akce byla pěkným zakončením námořníků III. C, kteří se během roku snažili získat perly a zlaťáky, aby obdrželi pěkné ceny za celoroční aktivitu ve škole.