01.02.2009

Ples SRPŠ

Loučení s dětstvím a nástup dospělosti v kráse plesové atmosféry...
Staroměstské Společensko-kulturní centrum uvítalo na tanečním parketu Plesu SRPŠ žáky devátých tříd místní základní školy.
V úvodním slovu ředitel školy přivítal všechny zúčastněné, poděkoval za nacvičení polonézy a popřál všem žákům zdárné složení zkoušek k následujícímu studiu. Jelikož by se všichni na taneční parket najednou nevešli, muselo být dvacet dva párů rozděleno do dvou skupin. Choreografii si tak jako každý rok vzala na starost paní učitelka Veronika Hráčková a na pomoc jí přišla díky velkému množství tanečníků  paní učitelka Jitka Baná.
"Děti mají obrovský zájem. Je to tradiční zakončení devítileté docházky. Děláme to již roky a děkuji všem rodičům, že dokáží obětovat nemalé finanční prostředky a děti krásně obléct a představit ve společnosti," poznamenal ředitel školy Josef Jurnykl po zdárném tanečním vystoupení.
 K tanci hrála stálice plesu nedakonická skupina VHS,diskotéku si vzala na starost Jitka Pospíšilová z rádia Zlín. Podařilo se zajistit i obrovské množství cen do tomboly, a tak si snad každý odnesl domů i malý dárek.
Zanedlouho budou tito žáci návštěvovat taneční lekce, a proto společenská událost přilákala nejen rodiče, ale i početné příbuzenstvo, aby je podpořili na další cestě životem.Článek Pavla Prince z DDK