12.11.2015

Podzimní Ekohraní pro druháčky

Úterní vyučování si naši druháčci zpestřili bohatým programem s názvem „Ekohraní“. Zábavné hry s ekologickou tematikou pro nás nachystali žáci a paní učitelka z 5.C.  Celý program se odehrával v jídelně I.stupně, kde se v průběhu dopoledne vystřídaly jednotlivé třídy. Nejprve se děti rozdělily do osmi skupinek, vyrobily si hrací karty a pak už se s velkou chutí pustily do plnění jednotlivých úkolů. Děti se pokoušely zdolat náročný slalom s názvem „Petkohokej“, v „Kouzelné krabici“ poznávaly hmatem nejrůznější předměty, své znalosti si děti prověřily v „Ekokvízu“ a zasoutěžili jsme si i v pexesu. Jak správně třídit odpadky a z jakých materiálů jsou vyrobeny, nám připomněly hry „Kimovka“, „Dobrá trefa“ a „Odpadková hora“. A že se dá papír opravdu bohatě využít, nás přesvědčili naši malí návrháři výrobou novinových šatů. A takto hodnotili Ekohraní někteří druháčci:
  • Nejvíce se mi líbily novinové šaty a házení míčků. (Anetka)
  • Nejvíce se mně líbilo, jak jsme třídili odpadky. (Klárka)
  • Moc se mi líbil slalom s petkou. (Terezka)
  • Dávání otázek se mně líbilo. (Linda)
  • Nejlepší bylo stanoviště, kde jsme třídili odpadky – 100 bodů. (Sam)
  • Všechno bylo úžasné – na 100%. (Vojta)
  • Moc se mi to líbilo, všechno bylo fajn. (Marek)
  • Mně se líbilo všechno, protože ráda dělám takové věci, ale nejlepší bylo oblékání do novin, protože jsem měla šaty. (Esterka)
  • Nejvíce si mi líbil slalom. (Štěpa)
  • Mně se nejvíc líbilo, jak jsme oblékali Davču do novinových, holčičích šatů a pak to z něj ztrhali. (Ondra)
Celkově se dětem nejvíce líbilo oblékání do novinových šatů, a tak se znovu z dětí (2. A) stali módní návrháři a v hodině pracovních činností si vyrobily úžasné novinové oděvy. Velké poděkování patří dětem z 5. C za přípravu a průběh celého dopoledne.