18.04.2007

Praha 17. dubna

Tento den si žáci pátých ročníků museli přivstat velmi brzy, neboť v tento den jeli do Prahy.
Před pátou hodinou jsme vyrazili vlakem do Prahy. Všichni se těšili, že prožijí krásný den a
zhlédnou pamětihodnosti, o kterých dosud pouze slyšeli nebo je znali jen z obrázků. Uvítala nás rozkvetlá Praha a letní horké počasí.
Díky bezchybné organizaci ze strany pana učitele Bednaříka jsme v Praze navštívili velké množství památek (Vyšehrad, Pražský hrad, Chrám sv.Víta, zahrady Pražského hradu, Karlův most, Staroměstské náměstí, Orloj a Václavské náměstí). Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí o jednotlivých památkách.
Největším zážitkem pro děti byla procházka po Karlově mostě, střídání stráží na Pražském hradě a pro všechny samozřejmě osmihodinová jízda vlakem.