Předvánoční sportovní týden na naší škole

Poslední školní týden tohoto roku jsme si zpestřili několika sportovními soutěžemi, do kterých se mohli zapojit žáci naší školy dle vlastního výběru. Někdo se neúčastnil vůbec, někdo využil všech tří nabídnutých možností.

V úterý ráno se v tělocvičně rozehrál turnaj trojic v basketbalu. Dvanáct družstev bylo rozdělěno do tří skupin, kde se odehrály zápasy systémem každý s každým. První dvě družstva z každé skupiny a dvě s nejlepším výsledkem postoupila do vyřazovacího systému play-off. Po čtvrtfinále a semifinále byla známa dvě družstva, která si zahrála o celkové vítězství. Nakonec, dle očekávání, se vítězi stali kluci z 9. A (Matěj Ondriš - Leon Nguyen - Sebastian Tuček), druhé místo obsadili překvapivě Tomáš Kamler - Jakub Motyčka - Jan Motyčka a na třetím místě skončilo družstvo ve složení Ondřej Hruboš - Ivan Ljubiv - Jaroslav Turchak. Vítězům ještě jednou blahopřejeme a všem děkujeme za účast.

Hned po basketbalu se připravila tělocvična na volejbalový turnaj dvojic, kde jedno družstvo muselo být složeno z chlapce a z dívky, tzv. mixy. Do turnaje se přihlásilo 16 družstev, která byla rozdělena do čtyř skupin. Z časových důvodů se hrál turnaj na čas a jednotlivá utkání ve skupinách trvala pouhých šest minut. Do vyřazovací části soutěže postoupila první dvě družstva z každé skupiny. A jak to celé dopadlo? Do utkání o třetí místo se nakonec probojovaly dvě dvojice ve složení Beáta Salaquardová a Tomáš Kamler proti Rozárce Škopíkové s Ondrou Bukvaldem. Utkání nakonec skončilo vítězstvím druhé jmenované dvojice a Rozárka s Ondrou obsadili třetí místo. Do finále se pavoukem play-off probojovala družstva ve složení: Míša Štolfová - Jan Motyčka a Klárka Kovaříková - Jakub Motyčka. Ano, ano... Oba bratři dvojčata se utkali se svými volejbalovými partnerkami ve finále. To skončilo po deseti minutách hry neskutečně těsným rozdílem 17:16 ve prospěch dvojice Míša - Honza. Tím vyhráli celý turnaj a Klárka s Kubou obsadili pěkné druhé místo. Všem volejbalistům děkujeme za hru.

V pátek se stala školní tělocvična místem pro tradiční předvánoční turnaj ve stolním tenisu. Celkem se přihlásilo okolo šedesáti žáků. Vzhledem k početnosti se turnaj hrál od prvního kola vyřazovacím způsobem. Po 1. kole, osmifinále, čvrtfinále a semifinále se nám vyprofilovala finálová čtyřčlenná skupina, kde se sešli ti nejlepší hráči. A to Michal Huňka, Dominik Mrkvica, Ondřej Hruboš a Viktor Bukvald. Právě posledně jmenovaný byl obrovským překvapením turnaje, protože si postupně dokázal poradit  i se svými staršími spolužáky a proklouznout jako šesťák až do finálových bojů. Ve finálové skupině se hrálo systémem každý s každým. 4. místo obsadil nováček Viki Bukvald, 3. místo bral Ondra Hruboš, 2. místo nakonec ve vzájemném souboji pro sebe urval Michal Huňka a vítězem se letos stal jednoznačně Dominik MRKVICA. Velká gratulace!