Přespání ve škole 3. A

Konečně nastal večer 30. listopadu a my jsme se všichni setkali v šatně, kde nás paní učitelka se slečnou praktikantkou Helenkou převzaly od našich rodičů. Prostor naší třídy už byl připraven na tuto mimořádnou akci – přespání ve škole.

Večer začínal zpěvem a tanečky. Po večeři následovala výroba lucerniček, které jsme zdobili bílou temperou nebo zubní pastou. Všechny nás to moc bavilo. Pak jsme si zahráli hru, kdy jsme byli rozdělení do skupin a po splnění jednotlivých úkolů jsme se dozvěděli, kde se nachází poklad. S lucerničkami jsme šli společně do šatny, kde byla tma a my se dost báli. Velká úleva byla, když jsme objevili poklad, který byl krásně nasvícen. Co bylo v krabici, jsme se dozvěděli až ve třídě.

Jak jinak než kniha – Úžasné Vánoce Matyáše Kotrby. Paní učitelka nám přečetla úvodní kapitolu, kde jsme se dozvěděli, že Matyáš chodí do třetí třídy a vymyslel úkoly pro svou rodinu, které plní během adventní doby. Některé úkoly nám paní učitelka prozradila a my jsme se domluvili, že budeme také plnit úkoly stejně jako Matyáš.

Poté jsme se dívali na pohádku Princezna a půl království a po namáhavém dni jsme všichni usnuli. A spali až do rána.