Přijímací zkoušky do třídy s rozšířenou výukou matematiky a informatiky

Navazujeme na dlouholetou tradici a nabízíme ve školním roce 2023/2024 pro žáky 6. tříd studium ve třídě s rozšířenou výukou matematiky a informatiky. Na základě revize a úpravy  Rámcového vzdělávacího programu (vydávaného MŠMT) už od letošního roku postupně zavádíme změny ve vyučování informatiky. V médiích jste se mohli setkat s termínem „Nová informatika“. Co se žáci budou v hodinách informatiky učit? Seznámí se s kódováním a prací s daty. Budou vytvářet animace různých dějů, pracovat s programy pro vektorovou i bitmapovou grafiku, úpravu fotografií, vyzkouší 3D modelování (máme k dispozici 3D tiskárny). Ve výuce je zařazeno programování a práce s robotickou stavebnicí. A nabídneme i výuku tvorby www stránek. Samozřejmostí zůstává práce v programech z kancelářského balíku MS Office (Word, Excel, PowerPoint). Oproti běžným třídám je v 6. a 7. ročníku výuka informatiky rozšířena na 2 hodiny týdně. A co navíc v matematice? Častěji třeba práci s QR kódy, shikaku, matematico...  A také podporu v soutěžích nejen v těch klasických, ale i v Logické olympiádě, pro nadšence v Ekonomické olympiádě apod. Je se na co těšit.  Volitelné předměty budou rozšiřovat základní učivo matematiky a informatiky. Pro žáky vždy v 6. a 8. ročníku již devátým rokem pořádáme dvoudenní matematické soustředění, které je u žáků velmi oblíbené a chtěli by ho každoročně. Na všechny se těšíme. Základní škola pořádá semináře pro učitele, organizujeme okresní kola Matematické olympiády, Pythagoriády, Matematického klokana. Žáci i vyučující II. stupně mají k dispozici dvě počítačové učebny s pevným připojením k internetu, které využívají i v odpoledních hodinách. Při volném provozu zde mohou pracovat nejen s internetem, ale také s různými výukovými programy, které škola vlastní.   Pozvání k přijímacímu řízení: Pozvání k přijímacímu řízení Zkoušky do této třídy se skládají z písemného testu z matematiky a z psychotestu, proběhnou ve středu 24. května 2023 v 8 hodin v budově II. stupně (Komenského 1720), přihlášku lze doručit do pondělí 22. května 2023. prihlaska_matematicka_trida_2023 Kritéria pro přijetí Testy z minulých let a bližší představení školy naleznete na těchto stránkách.