Projekt Naše obec

V měsíci říjnu probíhal ve třetích třídách projekt Naše město. Žáci poznávali své bydliště, jeho důležitá místa a významné památky.

Projektový den třetích tříd v rámci tématu Naše obec byl zahájen návštěvou radnice Starého Města. V pondělí 18. září a ve středu 20. září se třeťáci zúčastnili besedy na radnici ve Starém Městě, kterou nás ochotně provedl starosta Mgr. Martin Zábranský. Děti navštívily obřadní síň, kde se dozvěděly zajímavosti z historie i ze současnosti Starého Města. Nové pro ně byly informace o radě města, zastupitelstvu, odborech na radnici a správě majetku. Velmi zajímavá byla prohlídka služebny Městské policie Staré Město. Všichni si mohli sáhnout na pouta, pistoli a další policejní pomůcky. Zaujal je také monitorovací systém různých částí Starého Města. V průběhu září a října třeťáci zpracovávali veškeré informace do projektů, nad kterými trávili čas nejen v hodinách prvouky. Znalosti obohatili obrázky a zajímavostmi, které vyhledali na internetu či v knížkách.