18.06.2016

Projekt „Škola pohledem čápů“

Od začátku tohoto roku se na naší škole začal realizovat projekt podporovaný Zlínským krajem „Škola pohledem čápů“. Jako na mnoha místech v republice i náš komín školní kotelny se stal domovem čápa bílého. Protože se k nám čápi pravidelně vracejí již řadu let, zahájili jsme v létě 2015 spolupráci se Základní organizací Českého svazu ochránců přírody, která provozuje Záchrannou stanici volně žijících živočichů v Buchlovicích. Její pracovníci vybavili dvě ze čtyř loňských čapích mláďat speciální GPS batůžky, které zaznamenávají přesnou polohu jejich pohybu. Jelikož je zájem o život čápů mezi žáky obrovský, zaměřili jsme projekt právě na ně. Protože se chceme vzdělávat co nejvíce praxí, v projektu jsme nezapomněli ani na řadu exkurzí a výukových programů, přírodovědné koutky a školní zahradu. Výstupními aktivitami projektu budou:
  • monitoring čapího hnízda pomocí kamery. Přenos mohou sledovat žáci na televizi v budově školy a veřejnost na www stránkách.
  • výstava fotografií pořízených pomocí kamery
  •  návštěva děti ze tří staroměstských mateřských škol a klientů Ústavu sociální péče ve Starém Městě
  • exkurze do Záchranné stanice volně žijících živočichů v Buchlovicích pro žáky ekotýmu
  • vzdělávací program Živá zahrada pro žáky ekotýmu