23.02.2012

Prváčci si užívali zimních radovánek

Již od září měly paní učitelky prvních tříd naplánováno na měsíc leden zimní procházku a v rámci tělesné výchovy hodinu na sněhu.

Bohužel lednové počasí neumožnilo ani jedno z toho. Počasí připomínalo spíše jaro se spoustou bláta. Děti se dočkaly až těsně před jarními prázdninami, kdy polevily třeskuté mrazy a dokonce napadl první  a také zatím poslední sníh. Každá třída toho využila po svém. 1. A vyrazila na sáňkování, 1. B využila tohoto počasí k zimním radovánkám na sněhu, mezi které patřila např. soutěž o největší sněhovou kouli a 1. C vyzkoušela nadherný ledový plácek u hřbitova. Za velké pomoci tří maminek si všechny děti užily nádherného bruslení, když jako zázrakem nám všem k tomu svítilo sluníčko. Prváčci si své aktivity naplno užili a na oběd odcházeli příjemně unaveni. Vzhledem k dnešnímu počasí to byly první a zároveň asi i poslední zimní radovánky. No, necháme se překvapit. Třeba nás ještě matka příroda nějakou sněhovou nadílkou překvapí a my si to rádi zopakujeme.