25.11.2023

Putovní pohár mladých přírodovědců 2023

Ve čtvrtek 23. listopadu 2023 jsme na naší škole zorganizovali další ročník této přírodovědné soutěže, do které se opět zapojila družstva žáků ZŠ Staré Město, ZŠ Nedakonice, ZŠ Jalubí a ZŠ Zlechov. V letošním ročníku jsme na naší škole opět tradičně přivítali vysoký počet soutěžících dětí, rozdělených do 26 družstev. Soutěž se skládala z testu přírodovědných znalostí a praktických úkolů. Náročný test nejdříve prověřil jejich teoretické vědomosti a potom žáci postupně procházeli pěti stanovišti a sbírali cenné body za své znalosti praktické. Poznávali zástupce rostlin a stromů, v učebně přírodopisu určovali živočichy, v přípravně přírodopisu zavonělo exotické koření a cizokrajné plody, na zelené stezce se třídil odpad a v rámci přírodovědného kroužku Leguánek řešili úkoly s typickými obyvateli terarijních příbytků. Všechna družstva chtěla uspět a získat co nejlepší umístění. Všichni ale vyhrát nemohou. A jak to letos vše dopadlo? Na třetím místě se umístilo družstvo ze ZŠ Staré Město 13 se 120,5 body, na druhém místě skončilo družstvo ze ZŠ Nedakonice 1 se 126,0 body a celkovým vítězem letošního ročníku se stalo poprvé v historii soutěže družstvo ZŠ Zlechov 2 se 128,5 body. Vítězné družstvo získá diplom, drobné odměny pro každého člena, něco také do školy a na celý rok se stane držitelem „Putovního poháru mladých přírodovědců“. Umístěným družstvům srdečně blahopřejeme a věříme, že jejich zájem o naši přírodu bude pokračovat i v budoucnu. Všem ostatním děkujeme za účast a soutěžní nasazení a věříme, že to pro ně bylo příjemně strávené dopoledne či odpoledne.

Celá soutěž je připravena pro velké množství dětí, kterým chceme tímto způsobem přiblížit příjemné prostředí naší školy. Soutěž je organizačně velmi náročná na přípravu a celý den vše musí bezchybně fungovat. A to se letos opět podařilo. Precizní příprava a sehraný tým je základem úspěšného průběhu soutěže. Mé veliké DĚKUJI míří mým kolegům, kteří opět dokázali, že se na ně mohu stoprocentně spolehnout a bezchybně se podíleli na přípravě a realizaci této organizačně velmi náročné soutěže. A to letos bez mé osobní přítomnosti. Moc poděkovat chci také děvčatům z 8. D a 9. D, které se opětovně letos ujaly role průvodců pro všechna družstva soutěžících „páťáků“. Moc díky. A odměna Vás určitě nemine.