Škola v přírodě 3. A a 3. B

V pondělí 20. 5. se vydali na týdenní školu v přírodě i žáci 3. A a 3. B. Cesta nás čekala do malé vesničky Hostětín, ležící v Bílých Karpatech, známé ekologickým centrem Veronica. Celý týden se nesl v ekologickém duchu. Naučili jsme se, jak šetřit vodou, jak využít sluneční, větrnou a vodní energii. Jak žít tak, abychom zanechali po sobě co nejmenší odpad, jak recyklovat, jak izolovat domy, jak pracovat s dešťovkou, jak pozorovat čolka, jak správně opékat buřt, aby nespadl do ohně nebo jak přejít lávku nad potokem a zůstat suchý. Snad největším zážitkem bylo každodenní brodění se v potoku a hledání vodních živáčků. Plno informací, které děti získaly během výukových aktivit, uplatnily jako reportéři v závěrečné prezentaci a doufáme, že je použijí i v dalším životě. Všichni jsme se domů vrátili spokojení, vyčerpaní a bohatí o plno nových zážitků.