Škola v přírodě 3.B a 3.D

V pondělí 29. 5. se vydali na týdenní školu v přírodě žáci 3. B a 3.D. Do malé vesničky Hostětín, ležící v Bílých Karpatech, známé ekologickým centrem Veronica. Děti se účastnily výukového programu Bádej a hraj, poznej svůj kraj. Hned první den jsme strávili celý den venku. Hráli jsme hry. Dozvěděli jsme se plno zajímavého o sluneční energii, lese, vodě a zahradě. Taky jsme sportovali. Druhý den si to děti maximálně užily. Seznámily se s vodou, s živočichy v potoce, které samy lovily a hrály plno her. V potoce stavěly hráze, přeskakovaly kameny a brodily se vodou. Viděly přírodní kořenovou čističku vody se zajímavým výkladem lektora Pepy, která zásobuje vesnici Hostětín. Potkaly cestou slepýše, cvrčka a další živáčky. Taky poznaly cizokrajnou mnohonožku. Večer jsme zpívali u kytary, soutěžili ve zpěvu a hráli sportovní hry. Na závěr nechyběla zasloužená tombola. Další den nastartoval ranní běh do lesa. Byl opět nádherný den se sluníčkem. Dopoledne jsme strávili v lese. Děti se dozvěděly o zajímavostech lesa, hledaly živočichy, pozorovaly pomocí zrcátka koruny stromů, pojmenovávaly a objímaly stromy podle velikosti. Odpoledne nás čekali v jídelně lektoři na konferenci, kde děti tvořily krásné prezentace. Nešetřili jsme chválou, prezentace byly propracované do dokonalosti. Venku proběhly tradičně hry a stavění hrází v potoce. Večer jsme se bavily třídy navzájem scénkami, které nás všechny rozesmály. Opět nás čekala bohatá tombola, zpěv u kytary a spánek. Předposlední den vyšel na Den dětí. A byl plný překvapení. Strávili jsme ho v lese. Našli jsme plno živočichů a zajímavých rostlin. Vystoupili jsme na vrchol a pozorovali nádheru Bílých Karpat. Večer jsme opékali špekáčky a zpívali. Sladkou tečkou našeho krásného dne byla stezka odvahy. Většina dětí šla poprvé v životě skoro lesem, za tmy a sama do neznáma. S dobrým pocitem splněné výzvy se dětem krásně usínalo. Na cestě domů jsme se zastavili v Komni Památníku J. A. Komenského a v domku Zvěrokleštičů. Děti i paní učitelky si pobyt užily.  Velké poděkování patří i naší zdravotnici Kateřině Marečkové. Budeme na co vzpomínat.