Školní kola biologické olympiády

V minulém týdnu ve středu 9. ledna 2019 a čtvrtek 10. ledna 2019 proběhla na naší škole základní kola biologické olympiády ročníku 2018/2019. Letošní téma mělo název "Něco dovnitř, něco ven" a bylo zaměřeno na příjem a výdej látek mezi organismy a prostředím. V obou kategoriích (D ... 6. a 7. ročník, C ... 8. a 9. ročník) se celkem zúčastnilo 37 žáků naší školy. Vzhledem k předchozím rokům je to možná trochu méně, ale snad vyhráli ti skutečně nejlepší. Biologická olympiáda se skládá z teoretického testu, praktického laboratorního úkolu, poznávání rostlin a poznávání živočichů. Letošní školní kolo bylo bohužel ochuzeno o laboratorní úkol. Vzhledem k probíhající velké rekonstrukci našich přírodovědných prostor, jsme museli pro letošní rok tuto část vynechat. Nejlépe si v obou kategoriích vedli mírní favorité. Starší kategorii vyhrála Dominika Vagundová ze třídy 9.D a mladší kategorii Vítek Zapletal ze 6.B. Společně s žáky, kteří celkově obsadili druhá místa v obou kategoriích (Kateřina Spáčilová a Leopold Chrástek), budou reprezentovat naši školu v okresních kolech. Držme jim palce na této náročně procházce přírodou ...