Školní kola BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY 2022

V minulém týdnu ve středu 12. 1. 2022 a čtvrtek 13. 1. 2022 proběhla na naší škole základní školní kola Biologické olympiády ročníku 2021/2022. Letošní téma mělo název "Jak přečkat zimu ...". V obou kategoriích (D ... 6. a 7. ročník, C ... 8. a 9. ročník) se celkem zúčastnilo 41 žáků naší školy.

Po předloňském roce, kdy proběhla jen školní kola, a loňském roce, kdy BiO proběhla pouze online formou, jsme se letos zase vrátili k původnímu modelu. Biologická olympiáda se skládá z teoretického testu, praktického laboratorního úkolu, poznávání rostlin a poznávání živočichů. Nejlépe si v obou kategoriích vedli mírní favorité. Starší kategorii vyhrál Vítek Zapletal ze třídy 9.B a mladší kategorii vyhrála Klárka Hrudňáková ze 6.D. Ti se společně se žáky, kteří celkově obsadili druhá místa v obou kategoriích (Ondřej Novák a Radim Adamík), zúčastní okresních kol. Držme jim palce na této náročně procházce přírodou ...