Školní kolo anglické olympiády

Dvě lednová odpoledne opět patřila školnímu kolu olympiády v anglickém jazyce. Do první kategorie se přihlásilo celkem 47 žáků 6. a 7. ročníku a ve druhé kategorii si porovnávalo jazykové kompetence 32 žáků z 8. a 9. tříd. Všechny žáky nejprve čekala v pondělí 8. ledna písemná část, ve které museli prokázat výborné porozumění poslechu a očekávala se také obsáhlá slovní zásoba a gramatické dovednosti.

Ve středu 10. ledna se nejlepší žáci utkali v části ústní. Všichni ukázali, že angličtina je jejich silnou stránkou a jejich komunikační dovednosti jsou na vysoké úrovni.

Na předních příčkách se umístili tito žáci:

I. kategorie (6.-7. třída) - 1. místo Petr Kalisz, 7. C, 2. místo Emma Nekardová 7. A, 3. místo Filip Višeňka 7.E,

II. kategorie (8.-9.třída) - 1. místo Valerie Koutníková 9. C, 2. místo Veronika Dundálková 9. B, 3. místo Tereza Vávrová 8. D.

Vítězové z každé kategorie budou reprezentovat naši školu v okresním kole. Moc jim gratulujeme a budeme držet pěsti!

Ostatním soutěžícím děkujeme za aktivní účast. Letošní zájem o olympiádu byl opět velký a jazyková úroveň žáků nás potěšila. Děkuji také všem kolegům, kteří se podíleli na organizaci.