Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Pondělní odpoledne 9.12.2019 bylo velmi důležitým dnem pro žáky, kteří mají rádi anglický jazyk a přihlásili se na olympiádu v anglickém jazyce. Olympiáda probíhala ve dvou kategoriích. I. kategorie byla určená pro žáky 6.-7. ročníku a II.kategorie pro žáky 8.-9.ročníku. Prvním úkolem byla poslechová cvičení na úrovni KET a PET. Deset žáků, kteří získali největší počet bodů z poslechu, postoupilo do druhé části - speaking. Na žáky zde čekala lákavá témata ke konverzaci, jako například Já a moje rodina, Volný čas, Sporty, Počasí, Velká Británie, Cestování, Móda,... a poté následoval popis obrázku. Všichni žáci byli vzorně připraveni, mnozí si dali záležet na správné výslovnosti, používání správných gramatických jevů a také bohaté slovní zásoby. Na předních příčkách se umístili tito žáci: I Kategorie (6.-7.třída) 1.místo Adélka Hastíková,7.D 2.místo Eliška Rösslerová, 7.A 3.místo Marek Fikes, 6.D II Kategorie (8.-9.třída) 1.místo Roman Pochylý, 9.C 2.místo Tereza Jančová, 9.C 3.místo Kateřina Čejková, 9.C Vítězové z každé kategorie budou v únoru 2020 reprezentovat naši školu v okresním kole, držíme vám palce! Výhercům gratulujeme a ostatním soutěžícím děkujeme za aktivní účast.