09.01.2022

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Dvě prosincová odpoledne opět patřila školnímu kolu olympiády v anglickém jazyce. Do první kategorie se přihlásilo celkem 35 žáků 6. a 7. ročníku a ve druhé kategorii si porovnávalo jazykové kompetence 15 žáků z 8. a 9. tříd. Všechny žáky nejprve čekala v pondělí 6. prosince písemná část, ve které museli prokázat výborné porozumění poslechu a očekávala se také obsáhlá slovní zásoba a gramatické dovednosti. O týden později v pondělí 13. prosince se nejlepší žáci utkali v části ústní. Všichni ukázali, že angličtina je jejich silnou stránkou a jejich komunikační dovednosti jsou na vysoké úrovni. Na předních příčkách se umístili tito žáci: I. kategorie (6.-7.třída) 1.místo Kristýna Hrazdirová, 6.A 2.místo Valerie Koutníková, 7.C 3.místo Veronika Dundálková, 7.B II. kategorie (8.-9.třída) 1.místo Adéla Hastíková, 9.D 2.místo Marek Fikes, 8.D 3.místo Anna Nekardová, 8.D a Aneta Šleglová, 9.A Vítězové z každé kategorie budou reprezentovat naši školu v okresním kole. Moc jim gratulujeme a budeme držet pěsti! Ostatním soutěžícím děkujeme za aktivní účast. Letošní zájem o olympiádu byl opět velký a jazyková úroveň žáků nás potěšila. Děkuji také všem kolegům, kteří se podíleli na organizaci.