08.03.2021

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce netradičně!

Letošní školní kolo olympiády v anglickém jazyce proběhlo vzhledem k epidemiologické situaci velmi netradičně, a to v online podobě. V pondělí 22. února se konala první část olympiády ve dvou kategoriích. Do první kategorie se nám přihlásilo celkem 31 žáků ze 6. a 7.ročníků a ve druhé kategorii si porovnávalo vědomosti 19 žáků z 8. a 9. tříd. Na žáky čekal online test na úrovni KET pro první kategorii a PET pro druhou kategorii. V testu museli žáci prokázat výborné porozumění textu, kde se očekávala obsáhlá slovní zásoba a také gramatické dovednosti. Žáci, kteří uspěli v online testu postoupili do konverzační části, která se konala ve čtvrtek. Žáci měli tak pár dnů na oddech a nabrat síly obhájit své mluvící schopnosti v tématech, jako například Já a moje rodina, Volný čas, Počasí, Velká Británie, Cestování, Móda,...Všichni žáci byli vzorně připraveni, mnozí si dali velmi záležet na správné výslovnosti, používání správných gramatických jevů a také bohaté slovní zásoby. Na předních příčkách se umístili tito žáci: I Kategorie (6.-7.třída) 1.místo Marek Fikes, 7.D 2.místo Anna Nekardová, 7.D 3.místo Jáchym Sekera, 7.D II Kategorie (8.-9.třída) 1.místo Jiří Stejskal, 9.D 2.místo Filip Horehleď, 8.A 3.místo Mirek Rudický, 9.C Vítězové z každé kategorie budou na konci března reprezentovat naši školu v okresním kole, držíme vám palce. Výhercům gratulujeme a ostatním soutěžícím děkujeme za aktivní účast. Letošní zájem o olympiádu byl k našemu překvapení velký a jazyková úroveň žáků nás velmi potěšila. Ráda bych také poděkovala všem kolegům z anglické sekce za kvalitní přípravu a organizaci.