17.09.2019

Školní kolo přespolního běhu

V pátek 13. září 2019 se v prostorách Kunovského lesa uskutečnil již tradiční přespolní běh žáků všech tříd druhého stupně pod názvem Olympijský běh Kunovským lesem. Jako první se na start postavili mladší žákyně a žáci. První na pilinovou trať o délce 1800 m vyběhly žákyně 6. ročníku, po nich běželi žáci 6. ročníku, následovaly žákyně 7. ročníku a mladší kategorii uzavřeli žáci 7. ročníku. Napětí před startem bylo veliké a dosažené časy skvělé. Vítězové jednotlivých běhů (Zvardoňová Terezie, Fikes Marek, Fusková Tereza, Dostalík Adam) se mohli těšit z krásné ceny v podobě tradičního památečního hrnečku, na druhém a třetím místě brali závodníci diplom a sladkou odměnu.

Následně se postavili na start starší žáci a žákyně. Tato kategorie začala očekávaným závodem chlapců 9. ročníku. V chlapeckém závodě vyrážel na trať také vítěz předchozích dvou ročníků své kategorie Ondra Turčin. V minulosti se tohoto závodu pravidelně účastnil i pan učitel Jan Zábranský. A pro kluky to byla vždy veliká motivace. V loňském roce na startu chyběl z důvodu ředitelských povinností, ale letos tomu bylo jinak. Cestou ze školy do Kunovského lesa se rozehřál jízdou na kole a byl připraven na startovní čáře. Trochu nervozity a tři, dva, jedna, START … Vítězem se již potřetí za sebou stal, ve skvělém čase 6 minut a 32 vteřin, Ondra Turčin, který si domů odnesl svůj třetí „olympijský“ hrneček. Po chlapcích vybíhala na trať naše krásná děvčata 9. ročníku. Vítězkou se stala, možná trochu nečekaně, nová žákyně naší školy Nikol Velecká. Poté vyrazili na trať žáci a žákyně 8. ročníku. Mezi chlapci zvítězil, již potřetí za sebou, Marek Popelka. Mezi dívkami byla nejrychlejší Gabriela Miléřová. Letošní počasí bylo ukázkové. Již od rána krásně svítilo sluníčko, které brzo osušilo kapky rosy na trávě a nás zahřálo. Opět vyhráli všichni, kteří v pořádku doběhli do cíle a tohoto našeho tradičního závodu se zúčastnili. Letos to bylo celkem 312 běžců. Těm nejrychlejším ještě jednou gratulujeme a budeme se společně snažit podat co nejlepší výkon na okresním kole přespolního běhu v Uherském Ostrohu.