Školní kolo přespolního běhu

V pátek 10. září 2021 se v prostorách Kunovského lesa uskutečnil, po vynucené roční „covidové pauze“, již tradiční přespolní běh žáků druhého stupně pod názvem Olympijský běh Kunovským lesem. První se na start závodu postavili mladší žákyně a žáci. První na lesní (i blátivou) trať o délce 1600 metrů vyběhly žákyně 6. ročníku, po nich běželi žáci 6. ročníku, následovaly žákyně 7. ročníku a mladší kategorii uzavřeli žáci 7. ročníku. Napětí před startem bylo veliké. Zvláště pro ty, kteří ještě tento závod neznali. Vítězové jednotlivých běhů (Dosedělová Adéla 6.E, Otáhal Jan 6.C, Balíčková Agáta 7.C a Mrkvica Dominik 7.D) se mohli těšit z krásné ceny v podobě reprosoustavy ke svým domácím počítačům, na druhém a třetím místě brali závodníci drobné ceny, diplom a všichni samozřejmě sladkou odměnu. Poté se přesunuli do školy a uvolnili závodní trať svým starším spolužákům. Po mladší kategorii se postavili na start starší žáci a žákyně. Tato kategorie začala závodem dívek 8. ročníku. Vítězkou se stala Michaela Mazůrková z 8.D. Po dívkách vybíhali na trať naši kluci 8. ročníku. Vítězství si nenechal ujít Marek Fikes z 8.D. Poté vyrazili na trať žákyně a žáci 9. ročníku. Závod nejstarších dívek ovládla a všechny své soupeřky nechala za zády, možná trochu nečekaně, Eliška Hladíková z 9.C. V chlapeckém závodě vždy vyrážel na trať také pan učitel Jan Zábranský, dnes už pan ředitel. A pro kluky to byla vždy veliká motivace. Tak tomu mělo být i letos. Cestou ze školy do Kunovského lesa se řádně rozehřál jízdou na kole. Bohužel se někde trochu zdržel a na start závodu se dostavil až po tom, co kluci zmizeli za zelenou bariérou lesa. Tak snad příští rok … Nejprestižnější závod nejstarších chlapců se stal kořistí bratrské dvojice Michael a Martin Pfeifrovi z 9.B, kdy jako první proběhl cílem o chloupek rychlejší Michael. Letošní počasí bylo naprosto ukázkové. Již od rána krásně svítilo sluníčko, které brzo osušilo kapky rosy na trávě a nás zahřálo. Jen ti komáři letos trochu bodali … Letos opět vyhráli všichni, kteří v pořádku doběhli do cíle a tohoto našeho tradičního závodu se zúčastnili. Letos to bylo celkem 335 účastníků, zase o něco více než minule. Těm nejrychlejším ještě jednou gratulujeme a budeme se společně snažit podat co nejlepší výkon na okresním kole přespolního běhu v Uherském Ostrohu.