10.09.2022

Školní kolo přespolního běhu v Kunovském lese

V pátek 9. září 2022 se v prostorách Kunovského lesa uskutečnil tradiční přespolní běh žáků všech tříd druhého stupně pod názvem Olympijský běh Kunovským lesem. První se na start postavili mladší žákyně a žáci. Nejdříve na lesní pilinovou (i blátivou) trať přibližně o délce 1600 metrů vyběhly žákyně 6. ročníku, po nich běželi žáci 6. ročníku, následovaly žákyně      7. ročníku a mladší kategorii uzavřeli žáci 7. ročníku. Napětí před startem bylo opět veliké. Zvláště pro ty, kteří ještě tento závod neznali. Vítězové jednotlivých běhů (Magda Polnárová 6. D, Adéla Dosedělová 7. E, Viktor Malík 6. D a Tobiáš Bardoň 7. D) se mohli těšit z krásné ceny v podobě reprosoustavy ke svým domácím počítačům pro kluky a funkčních triček pro holky, na druhém a třetím místě brali závodníci drobné ceny, diplom a všichni samozřejmě sladkou odměnu. Poté se všichni přesunuli do školy a uvolnili závodní trať svým starším spolužákům. Po mladší kategorii se postavili na start starší žáci a žákyně. Tato kategorie začala závodem dívek  8. ročníku. Vítězkou se stala Agáta Balíčková z 8. C. Po dívkách vybíhali na trať kluci z 8. ročníku. Tam se potkali dva výborní vytrvalci a bylo jen otázkou momentální formy a rozpoložení, kdo proběhne cílem jako první. Letos byl tím šťastnějším Michal Huňka z 8. D. Poté vyrazily na trať žákyně 9. ročníku. Vzhledem k nepochopitelnému zásahu některých kluků 8. ročníku, kteří po sobě strhali trasovací značky a přestavěli část trasy závodu, se holky z celého ročníku po pár minutách zklamaně společně vrátily na start. Po domluvě a krátké pauze, kterou zatím vyplnili během kluci     9. ročníku, závod nejstarších děvčat přece jen proběhl. Ten nakonec ovládla a všechny své soupeřky nechala za zády Terezka Zvardoňová z 9. B. Nejprestižnější závod nejstarších chlapců se stal kořistí kluků z 9. D, kteří obsadili  všechna medailová místa. Zvítězil Ondřej Novák, 2. místo bral Michal Giesl a 3. místo vybojoval Štěpán Potomský. A abychom celou soutěž udělali ještě zajímavější a zapojili do výsledků co nejvíce žáků, tak jsme opět vyhlásili soutěž družstev. Podle předem stanovených pravidel vyhrává ta třída, která bude mít nejnižší součet umístění prvních pěti kluků a pěti holek. V letošním roce se to podařilo třídě 9. D, která tak obhájila neporazitelnost z loňského roku. A ještě svá umístění oproti loňskému ročníku vylepšila. Letošní počasí bylo typické pro přespolní běh. Ráno mlha a rosa, pak vysvitlo sluníčko a osušilo mokrou trávu. Tento rok opět vyhráli všichni, kteří v pořádku doběhli do cíle a tohoto našeho tradičního závodu se zúčastnili. Ani jedno rozbité koleno nám nepokazilo pěkný zážitek ze sportovního dne. Cílem proběhlo 368 účastníků - o 33 běžců a běžkyň více než vloni. Je třeba všechny pochválit, protože více než 80% účast napříč všemi ročníky je krásný výsledek. Těm nejrychlejším ještě jednou gratulujeme a budeme se společně snažit podat co nejlepší výkon v okresním kole přespolního běhu v Uherském Ostrohu. Zvláště kluci, mladší a starší žáci, mají vzhledem ke skvělým časům šanci uspět i ve srovnání s ostatními školami našeho okresu.