Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěže pro školní rok 2021/2022 proběhlo na naší škole v pondělí 31. ledna 2022. Účast v této oblíbené soutěži byla hojná, a to v počtu 26 žáků a žaček, kteří postoupili z prvních míst již proběhlých třídních kol. Soutěžící si dali na výběru letošních textů obzvláště záležet. Zazněla poezie i próza od skvělých českých i světových autorů. Porota, složená z češtinářek naší školy, však musela vybrat ty nejlepší, kteří postoupí dál do okrskového kola konaného v únoru 2022. Z kategorie 6. – 7. třídy se umístila na 1. místě ANNA FERDOVÁ (6. D), na 2. místě ELIŠKA JAROTKOVÁ (7. D) a na 3. místě TEREZA VAŇKOVÁ (6.E). Z kategorie 8. – 9. třídy se umístil na 1. místě MAREK FIKES (8.D), na 2. místě SABINA PETRŮ (9. D) a na 3. místě TEREZA ZUNTOVÁ (9.A). Všem, kteří sebrali odvahu a přišli zarecitovat, velmi děkujeme za příjemné odpoledne s literaturou, vítězům srdečně blahopřejeme a přejeme jim mnoho úspěchů v dalších postupových kolech.