Školní kolo Zeměpisné olympiády - kat. A a B (6. a 7. ročník)

V pondělí 17.1.2022 se konala Zeměpisná olympiáda pro žáky šestého a sedmého ročníku. Pro žáky v kategorii A a B byly připraveny dvě části. První část byla zaměřena na práci s atlasem, ve které si žáci ověřili praktické dovednosti s atlasem. Druhá část obsahovala písemný test geografických znalostí, jejímž úkolem bylo zjistit, jak žáci zvládají pracovat s teoretickými poznatky získanými v hodinách zeměpisu. V kategorii A se na školním kole sešlo 11 účastníků. Na prvních třech pozicích se umístili žáci šestého ročníku v následujícím pořadí:
  1. místo – Maňásek Jiří, VI.D
  2. místo – Adamík Radim, VI.E
  3. místo – Hiklová Karolína, VI. D
Účastníků v kategorii B se na školním kole sešlo 15. Na prvních třech pozicích se umístili žáci sedmého ročníku v následujícím pořadí:
  1. místo – Simona Nováková, VII.A
  2. místo – Leontýna M. Friedlová, VII.D
  3. místo – Drahomíra Slováková, VII.C
Tito žáci budou naši školu reprezentovat v okresním kole, které proběhne do konce března 2022. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a děkujeme za skvělou účast!