Slavíme Evropský den jazyků!

V týdnu od 2. do 6. října 2023 jsme s našimi žáky oslavili Evropský den jazyků, který připadá na 26. září a jeho hlavním cílem je podpořit jazykové a kulturní rozmanitosti. V rámci této tradice byly pro žáky nachystány různorodé aktivity v jednotlivých ročnících. Žáci 6. ročníku využili prostranství školního atria a měli za úkol nakreslit křídami jakékoli zvíře, anglicky popsat jednotlivé části těla a představit ho ústně ostatním spolužákům.

Žáci 7. ročníku si hodinu zpestřili anglickými písničkami, ve kterých doplňovali chybějící údaje na základě poslechu.

Praktickou angličtinu si vyzkoušeli žáci v 8. ročníku. Jejich úkolem bylo sestavit ve správném pořadí dialogy na téma – u lékaře, v obchodě a v restauraci. Ve finále nechyběla ani prezentace scének před třídou.

Naši nejstarší žáci z 9.ročníku se věnovali projektovému zpracování anglicky mluvících zemí – Velká Británie, Spojené státy americké, Kanada, Austrálie, Nový Zéland a Irsko. Každá skupina si vybrala jednu zemi a tu ve svém projektu představili.

Po celé Evropě se konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Proto i my věříme, že tyto speciální hodiny povzbudí a motivují naše žáky k intenzivnějšímu studiu anglického jazyka.