14.02.2012

Slavíme Valentýn

Další projekt se slovenskou školou v Turzovce je za námi. Tentokrát jsme využili americký svátek a do zahraničí jsme posílali přání plná lásky a přátelství - Valentýnky.
Děti se do toho pustily s nadšením a rády. Využily se hodiny českého jazyka, výchovy ke zdraví či k občanství a vyrábělo se. Na začátku jsme žáky seznámili s legendou o sv. Valentýnu, následoval úkol vyrobit valentýnku pro své kamarády na Slovensku. Některé třídy po zadání úkolu měly jasnou představu a tvořily podle sebe, jiné třídy se musely "nakopnout" a pak je práce také bavila. Výsledkem byla krásná, nápaditá a velkolepá přání, která na Slovensku určitě potěší. Žáci brali tento projekt jako možnost se seznámit, a tak na přáníčka psali své údaje na sociální sítě či na Skype. Už teď netrpělivě čekají, kdo si je přidá. Jsme rádi, že spolupráce, kterou jsme započali v září, pokračuje a začíná se prolínat i do soukromého života našich žáků. I kdyby si měli napsat jen pár zdvořilostních frází, splnil projekt úkol - rozšířit obzory a seznámit se blíže se slovenským jazykem. Proto jsme rádi, že s námi Základná škola v Turzovce počítá i v dalších projektech.