25.06.2012

Softbalisté pátí v republice

Ve dnech 12. - 13.června se žáci naší školy ve složení: Železníková, Phamová, Sadílek,Krokavec, Chybík, Šváček, Kolář, Ulrich, Koželuha zúčastnili republikového finále v softbale základních škol v Ostravě na hřištích Arrows. Po dvou vítězstvích a čtyřech prohrách obsadili 5. místo. Po vítězství ve Slovácké softbalové lize základních škol Uherskohradišťska odjelo naše družstvo softbalistů na republikové finále do Ostravy. Družstvo bylo oslabeno o dva hráče základní sestavy, ale i přesto v Ostravě nehrálo roli žádného outsidera. Po strhující výhře v prvním zápase, kdy naši odvraceli v poslední směně skóre 2:15, dokázali zápas vyhrát v poměru 16:15 nad ZŠ Český Dub. Druhý zápas vyhrály naše děcka nad ZŠ Český Těšín 17:16, potom již na další soupeře nestačily a postupně prohrály se ZŠ Salmova 12:2, ZŠ Hluboká nad Vltavou 9:15, ZŠ J. Wericha Praha 5:15 a ZŠ Polabiny 2:8. Turnaj vyhrála ZŠ Salmova. I přesto dětem moc gratulujeme k pátému místu v republice.