Spolupráce v rámci projektu Erasmus+

V týdnu od 13. 3. - 17. 3. 2023 navštívili zástupci naší staroměstské školy a Střediska volného času Klubko partnerskou školu Gymnasium Nepomucenum Rietberg spolu s mládežnickou organizací  Das Jugendaustauschwerk im Kreis Gütersloh,  Droste-Haus Verl v Německu. Partnerské školy se nacházejí ve spolkové zemi Nordrhein-Westfalen. Cílem návštěvy bylo představení vedení škol a školských zařízení, seznámení se školským systémem v Německu a domluva na vzájemné spolupráci všech organizací. Jednou z částí programu bylo plánování pravidelných setkávání mladistvých z obou zemí a představení předběžného programu prvního společného projektu, který organizuje Středisko volného času Klubko Staré Město spolu s Droste-Hausem. Tohoto týdenního projektu se letos v květnu v Rietbergu zúčastní žáci devátého ročníku naší školy. Součástí pobytu je ubytování v hostitelských rodinách. Děkujeme našim kolegům v Německu za krásné přijetí, program pobytu a těšíme se na dlouhodobou a udržitelnou spolupráci.