Staroměstští fotbalisté se v silné konkurenci neztratili!

V úterý 18. 4. se na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty konalo již tradiční okresní kolo žáků 8. a 9. ročníku v malé kopané. Do turnaje bylo přihlášeno deset mužstev, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti účastnících. Z každé skupiny postupovali dva nejlepší, kteří si to následně rozdali s druhou skupinou v semifinále, následném finále a v boji o třetí příčku. Naši fotbalisté vstoupili do turnaje remízou s velmi defenzivně hrajícím družstvem ZŠ Nivnice. Následně naši hráči dokázali ovládnout velmi důležité utkání proti ZŠ Na Výsluní poměrem 3:0. V dalším zápase se naši žáci utkali se ZŠ Sportovní, která byla letos rozdělena mezi družstva „A“ a „B“. Proti „béčku“ Sportovky naši fotbalisté odehráli vyrovnané utkání, ve kterém podlehli soupeři 0:1. V posledním zápase o postup ze skupiny však naši hráči znovu potvrdili své kvality a mužstvo z ZŠ Ostrožská Lhota porazili 3:0. Díky postupu ze druhého místa narazil náš tým v semifinále na vítěze první skupiny – ZŠ Sportovní „A,“ se kterou jsme prohráli až díky poslední pětiminutovce poměrem 0:3. V souboji o třetí místo jsme se pak znovu potkali se ZŠ Sportovní „B,“ se kterou jsme již nedokázali držet stejný krok jako v prvním zápase a podlehli jsme tomuto týmu taktéž 0:3. Výsledkem našeho úterního tažení tak bylo neoblíbené, ale v této konkurenci velmi cenné čtvrté místo! Turnaj ovládla ZŠ Sportovní „A“, na druhém místě se umístila ZŠ Bojkovice a třetí „flek“ brala ZŠ Sportovní „B". Všem zúčastněným hráčům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a budeme se těšit na další fotbalové turnaje!