09.05.2022

Staroměstští fotbalisté si z okresního finále v malé kopané odvážejí 3. místo!

Ve středu 4. 5. 2022 se uskutečnilo okresní finále malé kopané v Uherském Hradišti. Turnajové zápasy se odehrály na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty. Z naší základní školy bylo vybráno 12 hráčů, kteří byli připraveni poměřit síly s dalšími 9 týmy z okresu Uherské Hradiště.     Turnaj byl rozlosován do dvou skupin po 5 účastnících. Staroměstští fotbalisté si do skupiny vylosovali ZŠ Sportovní UH, ZŠ Hluk, ZŠ Nivnice a ZŠ Na Výsluní UB. Do prvního utkání nastoupil náš tým proti výběru ze ZŠ Hluk. Toto napínavé utkání, které bylo protkáno počáteční nervozitou, se nakonec proměnilo ve výhru 2:1 v náš prospěch. Do dalšího utkání již mladší žáci nastoupili suverénněji a ačkoliv nad ZŠ Na Výsluní UB vyhráli nejtěsnějším možným výsledkem 1:0, tak měli naši hráči celý zápas pod kontrolou. Do třetího zápasu nastoupili naši hráči proti favoritovi turnaje ZŠ Sportovní UH. Utkání bylo do poloviny hrací doby velmi vyrovnané a náš tým si vytvořil i gólové šance, které bohužel neproměnil a zákonitě poté přišel trest v podobě tří rychlých branek. Utkání skončilo 0:3 v náš neprospěch. V posledním utkání skupiny nastoupil náš tým proti ZŠ Nivnici, která v případě výhry nad námi mohla postoupit rovnou do semifinále. Naši hráči však tento scénář nepřipustili a skvělým týmovým výkonem si zajistili postup z druhého místa ve skupině. V semifinále čekal na naše hráče vítěz skupiny B – Gymnázium Uherské Hradiště. Naši hráči do utkání nevstoupili dobře a po nešťastných odrazech se na ukazateli skóre objevil výsledek 0:2. Naši fotbalisté však nic nevzdali a neohroženě se vydali do útoku. Ani skvělý závěr našeho týmu však nedokázal zvrátit průběh utkání a hráči dokázali pouze snížit stav utkání na 1:2 v náš neprospěch. Utkání o třetí místo se již nehrálo a i díky lepšímu skóre v rámci turnaje získali naši hráči vytouženou trofej za 3. místo! Všem zúčastněným žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!