23.03.2022

Staroměstští žáci ovládli okresní kolo Zeměpisné olympiády ve dvou ze tří kategorií!

Ve středu 23.2 se uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády, které se konalo on-line prostřednictvím informačního systému Masarykovy univerzity v Brně, ve kterém měli žáci za úkol získat co nejvíce bodů ve třech geografických úlohách - práce s atlasem, písemný test a praktický test zeměpisných dovedností. Do okresního kola jsme vyslali devět nejlepších účastníků školního kola ze tří kategorií (A - 6. ročník, B – 7. ročník, C – 8.,9. ročník). Žáci se s náročnými úlohami poprali na výbornou a po skvělých individuálních výkonech si z okresního kola odváží následující výsledky: Kategorie A: Radim Adamík – 1. místo Jiří Mazůrek – 5. místo Kategorie C: Jakub Vávra – 1. místo Lukáš Malý – 3. místo Všem reprezentujícím žákům děkujeme za účast a přejeme mnoho štěstí v krajských kolech Zeměpisné olympiády!