25.10.2017

Staroměstští žáci pomáhají i Zoo Zlín Lešná

Každým rokem se s nadšením vracejí osmáci ze ZOO Zlín Lešná, kde absolvují nejrůznější přírodovědné programy. A proto jsme se rozhodli zoologickou zahradu finančně podporovat formou sponzorství zvířat. Druhým rokem náš ekotým sponzoruje pandu červenou, kterou si vybral také za svého maskota. Její druh je ohrožen v důsledku ztráty teritoria, protože lidé v Číně stále rozšiřují své území - asi 10 000 pand zemře v důsledku odlesňování. Dále jsou často zabíjeny pro kožešinu. Pandy nemají žádnou přirozenou obranu proti dravcům, proto se stávají jejich častou kořistí. Na podporu náročného chovu pand odesílá ekotým finanční částku utrženou ze sběru plastových víček a hliníku. Chtěli jsme ale pomoci ještě více, navrhli jsme podporovat ještě jedno zvířátko. Ale které? V loňském školním roce jsme tedy uspořádali anketu: „Vyber si své zvířátko“. Tuto anketu vyhrál klokan rudokrký. Klokani jsou typickými zástupci řádu vačnatců. Patří ke středně velkým klokanům. Má velmi hustou srst a jméno dostal podle jejího narudlého zbarvení na krku a na plecích. V současnosti nejsou zavedena žádná ochranná opatření. Klokan rudokrký navzdory lovu a ničení životního prostředí zatím není jako druh ohrožen. Na jeho podporu jsme zaslali 8 000 Kč ze sběru papíru. Jsme také uvedeni na tabuli sponzorů v areálu zoo, na internetových stránkách a ve výroční zprávě.