Staroměstští žáci se úspěšně zúčastnili sportovního projektu „Česko vesluje.“

V pátek 31. 3. se vybraní žáci 7. a 8. ročníku zúčastnili nového sportovního projektu Česko vesluje, který se snaží o hledání nových veslařských talentů. Do závodů mohli být zapojeni žáci 6., 7., 8. a 9. ročníku v kategoriích štafeta dívky na 4x250m, štafeta chlapci na 4x250m a smíšená štafeta na 4x250m. Stejné kategorie nabídla soutěž i pro studenty středních škol. Z naší školy byli na závody vysláni žáci 7. a 8. ročníku ve všech třech kategoriích. Z celkových šesti štafetových závodů v těchto kategoriích si naši „veslaři“ odvezli čtyři první místa a jedno místo druhé. V celkové konkurenci šesti škol se pak naše škola o pouhých pár bodů umístila na nepopulární bramborové příčce. Na druhou stranu je potřeba říct, že z naší základní školy nebyli vysláni žáci všech ročníků jako u ostatních škol. Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy a také děkujeme pořadatelům za výborný první ročník této akce. Budeme se těšit i v dalších letech!